O czym należy pamiętać przy stosowaniu mleka początkowego u noworodka?

O czym należy pamiętać przy stosowaniu mleka początkowego u noworodka?

Będąc świeżo upieczonymi matkami często jesteśmy pod wrażeniem natłoku obowiązków, który spada na nasze ramiona. Nie dość, że dopiero urodziłyśmy naszą pociechę (w mniejszym lub większym bólu, ale zawsze przy dużym wysiłku fizycznym) to jeszcze musimy zadbać o całą masę rzeczy, które będą nam towarzyszyć w życiu codziennym. Często okazuje się, że cały ten stres i nagromadzenie się wyzwań sprawiają, że nie jesteśmy w stanie w pełni sprostać temu, co najważniejsze – karmieniu własnego maluszka. Musimy pamiętać, że nieprodukowanie odpowiedniej ilości pokarmu dla niego to coś jak najbardziej naturalnego, na co tak naprawdę nie mamy wpływu i co nie zależy od nas. W końcu nasz organizm ma prawo być zmęczony. Konieczne jest jednak zdawanie sobie sprawy z tego, że istnieją sposoby na to, aby sobie z tym poradzić – zawsze możemy bowiem sięgnąć po taki produkt, jak Bebilon Profutura 1.

Bebilon Profutura 1 to mleko początkowe, które ma za zadanie wspomóc nas w codziennych obowiązkach matki. Jeżeli nasze dziecko nie pobiera z naszej piersi wystarczającej ilości pożywienia, właśnie ten produkt potrafi pomóc nam “dokarmić je” i sprawić, by rozwijało się w pełni prawidłowo. istnieje jednak kilka zasad, o których musimy pamiętać przy jego stosowaniu.

O czym pamiętać przy korzystaniu z mleka początkowego?

Decydując się na mleko początkowe musimy mieć świadomość tego, jak ważne jest odpowiednie obchodzenie się z nim – tylko wykorzystując je w prawidłowy sposób możemy mieć pewność, że pomożemy naszej pociesze, zamiast jej zaszkodzić. Pamiętajmy więc (między innymi), by:

  • wykorzystać mleko początkowe jak najszybciej po przygotowaniu – producent zaleca wykorzystanie w przeciągu dwóch godzin, jednak im wcześniej, tym lepiej,
  • wyrzucać resztki – jeżeli dziecko nie spożyje całego przygotowanego przez nas pokarmu, nie chowajmy go na później – po prostu go wyrzućmy,
  • nie przesypujmy mleka do innych pojemników – choć nie jest to absolutnie zabronione, może być po prostu nierozsądne,
  • odpowiednio je przechowujmy – najlepiej w oryginalnym i szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze od 0 do 25 stopni Celsjusza.

Podsumowanie


Choć mleko początkowe (nie tylko wspomniany Bebilon Profutura 1, ale i produkty innych marek) stanowi świetną opcję dla wszystkich matek, które z jakichkolwiek powodów albo zupełnie nie mogą karmić dziecka piersią, albo po prostu go nie dokarmiają, powinnyśmy znać podstawowe zasady jego stosowania i skrupulatnie ich przestrzegać. Pamiętajmy w tym wszystkim o tym, że mamy do czynienia z jedną z najbardziej delikatnych istot na ziemi. Obchodźmy się z nią ostrożnie, również w kwestii stosowania mleka początkowego.

Baby obraz autorstwa KamranAydinov - www.freepik.com
© 2020 Dlaczego Bebilon? · Crumbs Theme by WPCrumbs