Dlaczego warto korzystać z mleka początkowego?

Dlaczego warto korzystać z mleka początkowego?

Posiadanie dziecka jest czymś bardzo ciężkim dla obojga rodziców. Każdy rodzic jednak przyzna, że to matka ma najbardziej “przechlapane” – w szczególności w bardzo wczesnych jego fazach. Nie dość, że jest po porodzie (nota bene, nie zawsze prostym i przyjemnym, a często po prostu wykańczającym fizycznie) i musi radzić sobie z problemami dnia codziennego to jeszcze musi zająć się karmieniem własnego dziecka. To właśnie za sprawą mleka z jej piersi jest ono w stanie nie tylko prawidłowo się odżywiać, ale i rozwijać się w najbardziej właściwy dla siebie sposób.

Co jednak zrobić, gdy organizm matki nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości pożywienia, na przykład właśnie ze względu na przemęczenie? Otóż powinnyśmy, jako matki, sięgnąć po Bebilon Profutura 1. Dlaczego warto i czym tak naprawdę jest?

Czym jest Bebilon Profutura 1 i dlaczego warto w niego zainwestować?

Bebilon Profutura 1 to mleko początkowe występujące w sproszkowanej formie, mające za zadanie stanowić alternatywę dla mleka z piersi matki, będącego podstawą jeżeli chodzi o odżywianie się najmniejszego człowieka. Warto je kupić przede wszystkim ze względu na to, że nie zawsze nasz organizm pozwala na wyprodukowanie odpowiedniej ilości mleka dla naszego dziecka – ze względu na swój sprawdzony skład i bogatą mieszankę składników mleka początkowego, stanowi ono świetną formę “dokarmiania” dziecka. Zwłaszcza, że zawiera w sobie bogactwo kwasów tłuszczowych, a także unikalną kompozycję oligosacharydów GOS/FOS, która została klinicznie przebadana i rzeczywiście nadaje się do stosowania w przypadku tak delikatnej istotki, jaką jest niemowlak.

Mleko początkowe, co ważne, dostarcza dziecku wszelkich należytych do jego prawidłowego rozwoju witamin i minerałów, a także sprawia, że jest ono po prostu najedzone i pełne energii.

Czy mleko początkowe zastąpi pierś matki?

Starając się odpowiedzieć na zadane powyżej pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony tak, bo mleko tego typu zostało stworzone z myślą imitowania tego naturalnego, pochodzącego prosto od matki. Z drugiej jednak trzeba zwrócić uwagę, że tak naprawdę nic nie zastąpi piersi matki. Właśnie dlatego powinno się po nie sięgać tylko w nagłych wypadkach, kiedy produkowane przez nasz organizm pożywienie jest niewystarczalne dla naszej pociechy (pod względem ilościowym, oczywiście). Takie rozsądne stosowanie mleka początkowego, kontrastujące z próbami zastąpienia nim piersi matki, jest zresztą polecane przez samych jego producentów, przedstawiających je bardziej jako środek uzupełniający, aniżeli zastępujący cokolwiek.

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
© 2020 Dlaczego Bebilon? · Crumbs Theme by WPCrumbs